ŠTO TO MALI PSIĆ VOLI A.
Psić voli igru i svoju košaru meku,
voli maženje, keksiće i toplu deku!
Taktilna slikovnica sa stranicama koje se mogu pomaziti razveselit će vaše mališane!
Psić voli igru i svoju košaru meku,
voli maženje, keksiće i toplu deku!
Taktilna slikovnica sa stranicama koje se mogu pomaziti razveselit će vaše mališane!
Kratka aktivnost boravka u položaju na trbuhu (tummy time) vrlo je važna za bebin razvoj. Snaži mišiće vrata, leđa i trbuha, što je važno za kasnije usvajanje motoričkih vještina (okretanje, puzanje, sjedenje). Ova je knjižica osmišljena kao podrška toj aktivnosti, za poticanje podizanja glavice i aktiviranje leđa, te da istovremeno – uz aktivno sudjelovanje i budnu pozornost roditelja – zaokupi i vizualno zabavi bebu.
"Tummy time" aktivnost postat će zabavnija zahvaljujući ovoj knjižici s visokim kontrastima i utorima za mamin ili tatin kažiprst.
Vid dojenčeta još nije potpuno razvijen, ispočetka nejasno razlikuje svjetlo i tamu, te oblike u pokretu. Privlače ih slike s visokim kontrastima, lica i kretanje, stoga je ova rasklopna knjižica izvrsna podrška u pretvaranju aktivnosti boravka u položaju na trbuhu u igru. ....Gdje će taj mamin kažiprst ovaj put iskočiti?
Utori za kažiprst namijenjeni su roditeljima: imitirajte zečje uho ili pseći repić koji maše. U provođenju „tummy timea” slijedite upute svoga pedijatra. Nakon završetka aktivnosti, knjižicu sklopite i spremite.
Vizualna stimulacija - Razvoj mozga - Motoričke vještine
Savršen poklon za roditelje novorođenčeta.
O "Tummy time" aktivnosti:
"Tummy time" aktivnost počinjemo sa zdravim novorođenčetom koje je stiglo kući (rođeno u terminu i nije bilo na terapiji lijekovima u rodilištu) i nastavljamo sve dok beba ne počne aktivno puzati. Aktivnost boravka u položaju na trbuhu čini za bebin razvoj mnogo više od jačanja mišića leđa i vrata. Tummy time također pomaže u razvoju vizualnih vještina, uključujući i percepciju dubine. Potiče novorođenče na otvaranje šake i pružanja palca prema van. Jača mišiće cijelog tijela, uključujući kukove, trbuh i noge, odnosno priprema temelj za svladavanje budućih motoričkih miljokaza - okretanja, sjedenja, puzanja i naposljetku hodanja.
S novorođenčetom počinjemo od samo nekoliko sekundi do 1 minute u tom položaju, postupno dodajući svaki put koju sekundu više. Ispočetka bebi se to vjerojatno i neće svidjeti, jer traži mišićni napor. Beba mora upregnuti svoje mišiće da podigne glavicu i može se čak i rasplakati. Zato je najbolje početi smještajući bebu na mamina prsa (položaj prsa na prsa), nešto kasnije na podlakticu i poslije u krilo. Uvijek pridržavajate bebu u položaju na trbuhu i pazite da je pritom budna! Nikada ne stavljamo na trbuh bebu koja je pospana ili spava!
Tummy time s novorođenčetom prsa na prsa u prvim tjednima ne traži nikakve igračke, već samo vaše lice, dodir i glas.
Kada bebica navrši mjesec dana, možete je premjestiti na prostirku na pod, ali prvo je podupirite jastukom za dojenčad. Tada je došlo vrijeme za našu knjižicu "Igrajmo se!". Ispočetka knjižicu otvarajte tako da prikazuje jednu sliku i polegnite tik pred bebu. Svaki put mijenjajte sliku. Za korištenje u prvim mjesecima namijenjena je strana s vlakićem.
S navršena dva mjeseca, beba je spremna za "tummy time" na podu, na prostirci bez dodatnog podupiranja. Svaki put kada radimo novi korak u "tummy timeu", opet se vraćamo na samo nekoliko sekundi u novom položaju, i postupno produljujemo vrijeme boravka na trbuščiću.
Tromjesečna beba, ukupno u cijelom danu, trebala bi budna provesti u tummy time položaju do 60 minuta. Knjižicu postavljajte pred bebu kao harmoniku, proučavajte je zajedni ležeći uz bebu ili skrivajte se iza knjižice kao iza paravana i oživljajte svaki lik svojim kažiprstom.
Nastavite sa svakodnevnom tummy time aktivnošću sve dok beba ne dođe u fazu aktivnog puzanja.
Obostrana rasklopna, samostojeća knjižica-harmonika sa 6 stranica sa svake strane.
Format sklopljene knjižice je 14 x 21 cm. Dužina rasklopljene knjižice je 98 cm.
Materijal: karton debljine 1 mm.
Ništa se ne može mjeriti s dobrom pričom, a ako je to priča za laku noć - djeca će je pamtiti i kad odrastu. Ovih je sedam simpatičnih i jednostavnih priča napisano posebno za dječake. Imajte na umu da je čitanje naglas djeci dragocjeno iskustvo u kojem najvažniju ulogu imaju roditelji.
Ova prva bebina senzorna interaktivna knjiga pruža cjelovito vizualno, taktilno i motoričko iskustvo. Može se koristiti već od 6. mjeseca pa sve do 2. godine života. Uz nju će beba prolaziti različite razvojne faze.
U razvoju osjetila vida beba će početi raspoznavanjem crno-bijelih kontrasta, prvih oblika do razlikovanja osnovnih boja (plava, crvena, žuta) i prepoznavanja sebe u velikom ogledalu. Za razvoj osjetila dodira tu su različite teksture - glatki ispupčeni mjehurići u 4 boje, gruba tekstura čičak-trake (krokodil) i mekani krzneni medin trbuščić. Za razvoj fine motorike ova razvojna knjiga nudi disk koji se okreće ukrug jednim prstićem u oba smjera, vijugavu stazu za praćenje (klizimo prstićem niz dugačku vijugavu zmijicu čime vježbamo motoriku cijele ruke i koordinaciju oko-ruka), okruglu rupu za koju se beba može uhvatiti i pokretne gumbove za vježbanje pokreta gore-dolje.
Uz ovu slikovnicu razvijamo i govor od prvih onomatopeja (glasanja životinja - mijaju-miju, vau-vau, muuu, raaaa...) i prvih riječi (imena životinja, imena dijelova tijela - glava, trbuh, ruke, noge, oči, uši, nos) do kratkih rečenica (Medo sjedi. Medo jede. Medo pleše. Medo spava). Mališani će učiti raspoznavati i imenovati prve boje (žuta, plava, crvena, zelena, crna, bijela) i svladavati početke brojenja uz taktilni poticaj (Dodirni mjehuriće. 1, 2, 3...). Tu su i stranice za upoznavanje s različitim izrazima lica (bebe će razgledavati grimase i upoznavati svoje lice u ogledalu), dok mališani uče povezivati izraz lica s odgovarajućim osjećajem (sretno lice, ozbiljno lice, tužno lice, nasmijano lice, iznenađeno lice, ljutito lice) i pokazivanjem odgovarajuće slike lica odgovarati na pitanje "Kako se osjećaš?".
Ohrabrite bebu da slikovnicu doživi svim osjetilima – sluša riječi, gleda slike i istražuje stranice dodirom i pokretom. Svaka stranica donosi iznenađenje - nešto dodirnuti, opipati, pomaknuti, razgledati...
Knjiga se može koristiti i za igru na trbuščiću s najmlađim bebama (tummy-time) tako što odrasla osoba drži otvorenu knjigu ispred bebe koja leži na podu (na prostirci) na trbuščiću. Crno-bijeli kontasti, jarke osnovne boje, ogledalo itd. poticat će bebu da podiže glavicu i razgledava stranice. Starije bebe koje samostalno sjede i mališani uživat će okretati, pomicati, kliziti prstićima, opipavati kontrastne teksture (grubo i mekano), oponašati medine poze i smijati se vlastitim grimasama u ogledalu.
Prvi je dio serijala Baby Sensory (drugi dio je "Beba kaže").
10 stranica s ugrađenim pokretnim mehanizmima (kružno okretanje, pomicanje gore-dolje), ispupčenim opipljivim oblicima, stazom za praćenje prstićima, teksturama za dodirivanje (gruba čičak traka i mekano krzno) i velikim ogledalom.
Stranice od čvrstog kaširanog višeslojnog kartona, debljina stranice 4 mm, zaobljeni rubovi.
Format slikovnice 21 x 21 cm.
Dob: 6 mjeseci do 2 godine
Kreativna slikovnica za istraživanje malim očima i rukama. Svaki put otkrij nešto novo - uzorak, boju, oblik, pojam ili riječ. Posebno odabrane palete boja, kontrasti, linije i oblici potiču razvoj vizualne percepcije koja je važan temelj kognitivnih vještina. Senzorna slikovnica koja raste zajedno s bebom.
Svaka stranica u slikovnicama iz ove serije podijeljena je na polja ili "kartice". Svako polje prezentira jedan lik, predmet ili uzorak na čistoj pozadini. Uz sliku piše riječ - imenica ili glagol, vrlo kratko pitanje i katkad rečenica. Kažemo da ove slikovnice "rastu zajedno s bebom" jer će u različitim mjesecima razvoja bebe usmjeravati pažnju na nešto novo. Ispočetka su to samo uzorci točkica ili linija, geometrijski oblici, vrlo jednostavni crno-bijeli likovi na jarkim pozadinama, a kasnije su to složeniji likovi s više detalja. Još kasnije pojavljuje se i prepoznavanje likova - jabuka, leptir, gljiva, traktor...
Vrlo male bebe okolinu vide posve drukčije od nas i upravo je zato razvijena ova jedinstvena serija slikovnica koja se oslanja na znanstvena istraživanja o razvoju vizualne percepcije u dojenčadi. Svaka slikovnica ove serije predstavlja kartice u visokokontrastnoj paleti boja s prikazom posebno oblikovanih likova, predmeta i uzoraka. Prikazane slike sadrže elemente poticajne za vizualnu percepciju, kao što su ponavljanje, uočavanje vizualnih obrazaca, simetrija i zaobljene linije - sve što privlači bebinu pažnju. Jarke, kontrastne palete boja, uz crnu i bijelu, prilagođene su očima dojenčadi. Zato ove slikovnice izgledaju posve drukčije od tradicionalnih kartončica za bebe. Slikovnice iz ove serije namijenjene su poticanju ranog vizualnog razvoja kroz ciljanu i optimalnu senzornu stimulaciju.
Je li istina da dojenčad vide samo crno-bijelo?
"Proširena je zabluda da bebe mogu vidjeti samo crno i bijelo", napominje dr. sc. Alice Skelton s Odsjeka za psihologiju na Sveučilištu Sussex. "Ako novorođenčetu pokažete jarkocrvenu i bijelu boju, ono će dulje gledati u crvenu nego u bijelu. Tako smo saznali da može razlikovati te dvije boje." Zatim dodaje: "Boje ispočetka trebaju biti vrlo intenzivne." To je potrebno zato što novorođenčad i jednomjesečna dojenčad nemaju razvijene posebne stanice oka potrebne za percepciju boja. Te stanice obično sazriju krajem drugog mjeseca života. Zato 2-mjesečna beba vidi više boja od novorođenčeta. Sa svakim sljedećim mjesecom vizualna percepcija postaje sve bolja. 6-mjesečne bebe imaju dvostruko bolju vizualnu percepciju od 3-mjesečnih i tako dalje.
Osim boja pažnju malih beba privlače uzorci, ponavljanja, simetrija u predmetima i zaobljene linije.
Razvojni miljokazi percepcije boja u 1. godini života:
1 TJEDAN : Vidi vrlo jarku crvenu ili zelenu boju.
2 MJESECA : Vidi plavu paletu boja i može razlikovati crvenu od zelene boje.
3 MJESECA : Vidi žutu paletu boja i može razlikovati žutu od plave boje.
6 MJESECI : Zna koje boje predmet "treba biti", primjerice da je jagoda crvena.
1 GODINA : Vidi i pastelne, "isprane" boje, a ne samo jarke.
Bebe imaju "omiljene boje"
Sve više istraživanja pokazuje da dojenčad već u ranoj dobi od samo 4 mjeseca preferira određene boje. Dr. sc. Anna Franklin iz The Sussex Baby Lab pri Sveučilištu Surrey provela je istraživanje na uzorku od 250 beba, kako bi saznala koje boje dojenčad voli.
Iako nemaju u pravom smislu "omiljenu" boju, dokazano je da općenito vole jarke boje. Dr. Franklin preporučuje roditeljima da što prije potraže bebi slikovnice s jarkim bojama, a ne samo crno-bijele. "Beba će radije gledati u nešto šareno, nego u crno-bijelo. Pogledom traži boju. Boja je djelić informacije o okolini koja je za bebu korisna." Pokazalo se da je smeđa boja bebama najmanje privlačna. Neke bebe ispočetka pokazuju snažnu privlačnost prema jednoj boji, dok se drugima sviđa nekoliko boja.
Vide li bebe nježne, pastelne boje?
Neko vrijeme ne. Te boje im tada izgledaju "sivkasto", odnosno jako prigušeno. To znači da će igračke, predmeti i slikovnice u pastelnim bojama bebama izgledati sve gotovo jednako, bez obzira kojih su boja. "Potrebno im je da boja bude jarka."
Iako je u posljednje vrijeme jako popularno i "trendy" uređivati sobe za dojenčad u pastelne svijetle, bež i pastelne boje (koje mi, odrasli, podsvjesno povezujemo s nježnošću dojenčeta), bebe tu paletu ne percipiraju i ne preferiraju barem do 2-3 godine.
Poticanje razvoja vizualne percepcije je u beba vrlo važno, a često ostaje zanemareno, iako je temelj kognitivnog razvoja. Jedan od razloga zašto djeca katkad teško usvajaju imena boja može biti u poteškoći razlikovanja grupa boja. Djetetu može biti teško prepoznati u koje točno "trenutku" plavo postaje zeleno ili kada crveno više nije crveno nego roza. Logopedinja Claire Smith kaže da problem imenovanja boja može imati izvorište u poteškoćama prepoznavanja i grupiranja njihovih nijansi. Primjerice, djetetu kažemo "sunce je žuto", "maslačak je žut" i "čarape su žute", ali svaka ta žuta zapravo je drukčija. Što se tiče usvajanja vokabulara boja, pokazalo se da će beba prije naučiti kako se zove boja koju voli, brže od imena boje koju ne voli. Zato neka imena boja bebe nauče puno prije ostalih.
12 stranica, format slikovnice 20 x 20 cm, tvrdi uvez, kartonske stranice zaobljenih rubova
slike za opipavanje prstićima, ogledalo, prozorčić, folija, različite teksture za istraživanje dodirom,
stranice od čvrstog višeslojnog kartona debljine 2 mm.
Za dob: 0+ godina
Interaktivna slikovnica za poticanje razvoja govora drugi je dio serijala "Baby Sensory" (prvi dio je "Bebice, vidi!"). Sve dvostruke stranice pokrivaju određene teme (1-2: životinje, 3-4: članovi obitelji, 5-6: šetnja i vanjski prostor, 7-8: hrana i 9-10: promet i vozila).
U ovoj šarenoj slikovnici također nalazimo ispupčene likove za istraživanje dodirom (dok su u prvoj slikovnici serijala to bili osnovni oblici poput krugova i linija, u ovoj slikovnici to su složeni likovi). Tu su i veliki prozorčići (otvori i pogledaj što je u kutiji, tko je iza vrata, koje jelo je u tanjuru) i dvije tematske staze za praćenje prstima (prati stazu u parku te vozi se cestom i prugom). Posebno izrezane stranice predstavljaju vizualni sadržaj zahvaljujući kojem mališani uče orijentirati se u knjizi - otvarati knjigu na željenoj stranici). Na tematskim stranicama učimo odgovarajući vokabular - imena životinja (maca, zeko, pas, lav, tigar, žabica, puž, žirafa, kit); članova obitelji (mama medo, tata medo, beba medo, seka medo, braco medo); hrane koju bebe jedu (banana, jaje, kruh, sir, pahuljice, jabuka, grašak...); što vidimo u vanjskom prostoru (stablo, jezero, park, igralište..) i na cesti (auto, kamion, traktor, vlak, cesta, benzinska postaja, pruga, semafor, prometni znakovi...).
Svaka tema nudi uz vokabular i određeni zadatak - Što je u kutiji? (otvori, pogledaj i reci)
Gdje je tata medo? Otvori vrata. Je li tata medo tamo? (otvori, pogledaj, reci)
Prati prstićem stazu "U šetnji parkićem" (dijete klizi prstićem po ispupčenom vijugavom puteljku dok odrasla osoba izgovara: "pokraj stabla", "oko jezera", "preko livade", "pokraj sladoleda" i "Na igralište!" i zatim pita dijete "Što vidiš?" - gdje dijete ima priliku pažljivo razgledati brojne slikove i imenovati one koje već zna: stablo, jabuke, patkice, lopta, beba, tobogan...)
Hoćemo li ručati? Koje je jelo na stolu? (Špageti i meso.) Što voliš jesti? (pokaži/reci: kruh? bananu? sir?) Što je na stolu? Tanjur, šalica, žlica, vilica. Je li tanjur prazan ili pun?
Vozimo se u crvenom autiću koji stoji na početku staze... Prati prstićem cestu (pokraj autobusa, brže od kamiona, preko mosta... Trebamo li gorivo? Idemo na benzinsku postaju! Joj, pazi! Gradilište! Stani, crveno je! Zeleno je, idemo dalje! A sada na vlak! Pa-pa!)
Drugi je dio serijala "Baby Sensory" (prvi dio je "Bebice, vidi!").
10 stranica s ispupčenim opipljivim oblicima, stazama za praćenje prstima i velikim prozorčićima za otvaranje (vrata, kutija...).
Stranice od čvrstog kaširanog višeslojnog kartona, debljina stranice 4 mm, izrezane su na način da ih beba može sama lako hvatati i okretati na željenoj stranici.
Format slikovnice 21 x 21 cm.
Dob: 1 do 3 godine
Kreativna slikovnica za istraživanje malim očima i rukama. Svaki put otkrij nešto novo - uzorak, boju, oblik, pojam ili riječ. Posebno odabrane palete boja, kontrasti, linije i oblici potiču razvoj vizualne percepcije koja je važan temelj kognitivnih vještina. Senzorna slikovnica koja raste zajedno s bebom.
Svaka stranica u slikovnicama iz ove serije podijeljena je na polja ili "kartice". Svako polje prezentira jedan lik, predmet ili uzorak na čistoj pozadini. Uz sliku piše riječ - imenica ili glagol, vrlo kratko pitanje i katkad rečenica. Kažemo da ove slikovnice "rastu zajedno s bebom" jer će u različitim mjesecima razvoja bebe usmjeravati pažnju na nešto novo. Ispočetka su to samo uzorci točkica ili linija, geometrijski oblici, vrlo jednostavni crno-bijeli likovi na jarkim pozadinama, a kasnije su to složeniji likovi s više detalja. Još kasnije pojavljuje se i prepoznavanje likova - jabuka, leptir, gljiva, traktor...
Vrlo male bebe okolinu vide posve drukčije od nas i upravo je zato razvijena ova jedinstvena serija slikovnica koja se oslanja na znanstvena istraživanja o razvoju vizualne percepcije u dojenčadi. Svaka slikovnica ove serije predstavlja kartice u visokokontrastnoj paleti boja s prikazom posebno oblikovanih likova, predmeta i uzoraka. Prikazane slike sadrže elemente poticajne za vizualnu percepciju, kao što su ponavljanje, uočavanje vizualnih obrazaca, simetrija i zaobljene linije - sve što privlači bebinu pažnju. Jarke, kontrastne palete boja, uz crnu i bijelu, prilagođene su očima dojenčadi. Zato ove slikovnice izgledaju posve drukčije od tradicionalnih kartončica za bebe. Slikovnice iz ove serije namijenjene su poticanju ranog vizualnog razvoja kroz ciljanu i optimalnu senzornu stimulaciju.
Je li istina da dojenčad vide samo crno-bijelo?
"Proširena je zabluda da bebe mogu vidjeti samo crno i bijelo", napominje dr. sc. Alice Skelton s Odsjeka za psihologiju na Sveučilištu Sussex. "Ako novorođenčetu pokažete jarkocrvenu i bijelu boju, ono će dulje gledati u crvenu nego u bijelu. Tako smo saznali da može razlikovati te dvije boje." Zatim dodaje: "Boje ispočetka trebaju biti vrlo intenzivne." To je potrebno zato što novorođenčad i jednomjesečna dojenčad nemaju razvijene posebne stanice oka potrebne za percepciju boja. Te stanice obično sazriju krajem drugog mjeseca života. Zato 2-mjesečna beba vidi više boja od novorođenčeta. Sa svakim sljedećim mjesecom vizualna percepcija postaje sve bolja. 6-mjesečne bebe imaju dvostruko bolju vizualnu percepciju od 3-mjesečnih i tako dalje.
Osim boja pažnju malih beba privlače uzorci, ponavljanja, simetrija u predmetima i zaobljene linije.
Razvojni miljokazi percepcije boja u 1. godini života:
1. TJEDAN : Vidi vrlo jarku crvenu ili zelenu boju.
2 MJESECA : Vidi plavu paletu boja i može razlikovati crvenu od zelene boje.
3 MJESECA: Vidi žutu paletu boja i može razlikovati žutu od plave boje.
6 MJESECI: Zna koje boje predmet "treba biti", primjerice da je jagoda crvena.
1 GODINA: Vidi i pastelne, "isprane" boje, a ne samo jarke.
Bebe imaju "omiljene boje"
Sve više istraživanja pokazuje da dojenčad već u ranoj dobi od samo 4 mjeseca preferira određene boje. Dr. sc. Anna Franklin iz The Sussex Baby Lab pri Sveučilištu Surrey provela je istraživanje na uzorku od 250 beba, kako bi saznala koje boje dojenčad voli.
Iako nemaju u pravom smislu "omiljenu" boju, dokazano je da općenito vole jarke boje. Dr. Franklin preporučuje roditeljima da što prije potraže bebi slikovnice s jarkim bojama, a ne samo crno-bijele. "Beba će radije gledati u nešto šareno, nego u crno-bijelo. Pogledom traži boju. Boja je djelić informacije o okolini koja je za bebu korisna." Pokazalo se da je smeđa boja bebama najmanje privlačna. Neke bebe ispočetka pokazuju snažnu privlačnost prema jednoj boji, dok se drugima sviđa nekoliko boja.
Vide li bebe nježne, pastelne boje?
Neko vrijeme ne. Te boje im tada izgledaju "sivkasto", odnosno jako prigušeno. To znači da će igračke, predmeti i slikovnice u pastelnim bojama bebama izgledati sve gotovo jednako, bez obzira kojih su boja. "Potrebno im je da boja bude jarka."
Iako je u posljednje vrijeme jako popularno i "trendy" uređivati sobe za dojenčad u pastelne svijetle, bež i pastelne boje (koje mi, odrasli, podsvjesno povezujemo s nježnošću dojenčeta), bebe tu paletu ne percipiraju i ne preferiraju barem do 2-3 godine.
Poticanje razvoja vizualne percepcije je u beba vrlo važno, a često ostaje zanemareno, iako je temelj kognitivnog razvoja. Jedan od razloga zašto djeca katkad teško usvajaju imena boja može biti u poteškoći razlikovanja grupa boja. Djetetu može biti teško prepoznati u koje točno "trenutku" plavo postaje zeleno ili kada crveno više nije crveno nego roza. Logopedinja Claire Smith kaže da problem imenovanja boja može imati izvorište u poteškoćama prepoznavanja i grupiranja njihovih nijansi. Primjerice, djetetu kažemo "sunce je žuto", "maslačak je žut" i "čarape su žute", ali svaka ta žuta zapravo je drukčija. Što se tiče usvajanja vokabulara boja, pokazalo se da će beba prije naučiti kako se zove boja koju voli, brže od imena boje koju ne voli. Zato neka imena boja bebe nauče puno prije ostalih.
12 stranica, format slikovnice 20 x 20 cm, tvrdi uvez, kartonske stranice zaobljenih rubova
slike za opipavanje prstićima, ogledalo, prozorčić, folija, različite teksture za istraživanje dodirom,
stranice od čvrstog višeslojnog kartona debljine 2 mm.
Za dob: 0+ godina
Prstićem pomakni ti,
pa ćeš se zabaviti!
Interaktivna slikovnica koja mališane potiče na igru i istraživanje.
Bager Božo poslove teške obavi brzo i bez greške!
Uvez: kartonirani, 10 str.
Format: 19,5 x 13,5 cm
Brojalice i pjesmice male su ritmične cjeline važne za razvitak govornih vještina, potiču interakciju, razvijaju osjećaj za sklad te obogaćuju spoznajne sposobnosti vaših mališana. U ovoj veseloj zbirci naći ćete mnoštvo poznatih stihova koji će probuditi kreativnost i želju za igrom, a vedre ilustracije Mate Lovrića izmamit će osmijeh na lice djeci i odraslima.
Sirena se glasna čuje, policijski auto tu je!
Policajci kreću u potragu za ovcom koja je odlutala u grad!
Zvučna slikovnica dobro će zabaviti vaše mališane, a pritiskom na gumb čut će zvuk policijske sirene.
UPOZORENJE: Ova slikovnica sadrži baterije i elektroniku. U njima su tvari koje mogu naštetiti okolišu. Ne bacajte ih s ostalim kućnim otpadom, nego ih odložite na za to predviđenim mjestima. Baterije su malene i opasne za dječje rukovanje.
Dijete se ne bi smjelo koristiti ovim proizvodom ako spremnik za baterije nije propisno osiguran.
Preporučuje se korištenje uz nadzor odrasle osobe.